De Penitentiaire inrichting Alphen aan den Rijn, voetbalclub ADO Den Haag en de gemeenten Den Haag en Zoetermeer slaan de handen ineen.
Vrijdag tekenden zij in de gevangenis een convenant, waarin afspraken staan om (ex-)gedetineerden aan een (betaalde) baan te helpen, zoals bijvoorbeeld bij sponsoren of businessclubleden van de voetbalclub. Om deelnemers klaar te stomen voor een baan, krijgen ze binnen de gevangenismuren maatschappelijke trainingen aangeboden van ADO Den Haag.
De komende acht weken gaat een trainer van ADO Den Haag aan de slag met elf gemotiveerde gedetineerden. Dit gebeurt onder de noemer 'ADO Den Haag Inside'. Bij de trainingen ligt de nadruk op zaken die van belang zijn voor een baan. Deelnemers worden bijvoorbeeld geholpen met het maken van een CV en er wordt gewerkt aan de kernwaarden van de club zoals samenwerken, discipline, ambitie en creativiteit.
Sport verbindt
"Een belangrijke taak van de Dienst Justitiële Inrichtingen is het opsluiten van mensen die een celstraf opgelegd hebben gekregen, maar zeker zo belangrijk is onze taak om te werken aan een succesvolle terugkeer in de maatschappij", zegt plaatsvervangend vestigingsdirecteur Teun van der Plas van de gevangenis. "Sport is daarbij een heel geschikt middel. Sport verbindt, activeert en verbroedert mensen.”
De samenwerking tussen een gevangenis en een betaald voetbalclub is niet nieuw. Er zijn al vergelijkbare samenwerkingen met onder meer FC Emmen, Heracles Almelo, SC Cambuur, FC Utrecht en FC Dordrecht, maar ook met tal van amateurvoetbalclubs en enkele rugbyverenigingen.